| Material | Alloy Steel Or Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Type | Column Type |
| Sealing Class | IP67-68 |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Type | Column Type |
| Packaging Details | carton |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Type | Column Type |
| Packaging Details | carton |
| Product Name | Weighing Display |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Load Cell Sensitivity | 1.5~3mV/V |
| Product Name | Weighing Indicator |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Load Cell Sensitivity | 1.5~3mV/V |
| Item | Stainless Steel Junction Box |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Accommodation Mode | Singal Adjustment Or Voltage |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Load Cell Type | Analogue Or Digital |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Switching Transducer,Analog |
| Type | Column Type |
| Ultimate Overload | 300%FS |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Type | Column Type |
| Out-wire | 4-wire |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Digital Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Sealing Class | IP67-IP68 |
| Rated Load | 3kg |
|---|---|
| Accuracy | 1g |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | AC220/50HZ |
| Rated Load | 150Ton |