| Features | High Precision And Stable Performance |
|---|---|
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Type | Floor Scale |
| Display Type | LED |
| Service | OEM&ODM |
| Name | Truck Platform Scales |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 500t |
| Name | Industrial U Type Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Yellow |
| Material | Mild Steel/stainless Steel |
| Display | LCD/LED |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Industrial Weighing Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Non-slip Pattern Steel ,Mild Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 25mm LCD With Backlight |
| Platform Material | Special Aluminum |
| Model Number | AS002 |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Bench Floor Weighing Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 600kg |
| Accuracy | 0.1kg |
| Type | Terminal For Floor Platform Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |