| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Type | Terminal For U Shape Scale, Floor Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 20.2mm Red LED |
| Material | Plastic Housing |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Terminal For U Shape Scale, Floor Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 25.4mm LCD |
| Material | Plastic Housing |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Product Name | M1 Class Balance Weight,weight,scale Weight Cast Iron Weight, Test Weight For Crane |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Plastic Bag, Cardboard Box, Plywood Box, Plywood Pallet |
| Name | Weigh Bars Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Yellow |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Display | LCD/LED |
| Name | Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Grey |
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Grey |
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Mount Type | Truck Scale Column Load Cell |
| Usage | Pressure Sensor |
| Sealing Grade | IP67-IP68 |
| Display Type | LCD/ Red LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Packaging Details | Carton |
| Type | Terminal For U Shape Scale, Floor Scale |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |