| Type | Terminal For U Shape Scale, Floor Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 20.2mm Red LED |
| Material | Plastic Housing |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Digital Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Sealing Class | IP67-IP68 |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Terminal For Floor Platform Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Product Name | Yaohua Digital Weighing Indicator Weighing Scale Indicator |
|---|---|
| Housing | Plastic Housing |
| Function | Price Computing Or Counting Optional |
| Accuracy Class | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Grey |
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Grey |
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Display Type | LCD/ Red LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Packaging Details | Carton |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Terminal For U Shape Scale, Floor Scale |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |