| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Material | 304 SUS |
|---|---|
| Treatment | Sandblasting |
| Function | Weighing Scale |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Floor Scale, Platform Scale |
| Name | Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |
| Product Name | Yaohua Digital Weighing Indicator Weighing Scale Indicator |
|---|---|
| Housing | Plastic Housing |
| Function | Price Computing Or Counting Optional |
| Accuracy Class | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Item | Stainless Steel Junction Box |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Accommodation Mode | Singal Adjustment Or Voltage |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Load Cell Type | Analogue Or Digital |
| Product Name | Yaohua Digital Weighing Indicator Weighing Scale Indicator |
|---|---|
| Housing | Plastic Housing |
| Function | Price Computing Or Counting Optional |
| Accuracy Class | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Bench Floor Weighing Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 600kg |
| Accuracy | 0.1kg |
| Type | Terminal For Floor Platform Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED Or LCD |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 600kg |
| Material | Mild Steel |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 150kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |