| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED Or LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 100g |
| Product Name | Bench Scale |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Platform Weight Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Blue |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Rated Load | 150kg |
| Name | Industrial Weighing Scales |
|---|---|
| Color | Gray, Blue, Black |
| Treatment | Powder Coated |
| Material | Carbon Steel |
| Display Type | LCD/LED |
| Model Number | Model A |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |