| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Name | Horse Weighing Scale |
|---|---|
| Material | Mild Steel With 304 S.s. Cover |
| Treatment | Powder Coated Or 304 S.s. |
| Color | Gray , Blue |
| Rated Load | 3t |
| Name | Floor Platform Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Painting |
| Color | Gray, Blue, Green, Optional |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED A12, T6 Or Other Optional |
| Name | 304 Stainless Steel Floor Scales |
|---|---|
| Material | 304 Full Stainless Steel |
| Display Type | A12ESS Or Other Optional |
| Rated Load | 3t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 2 |
| Power Supply | 110V/220V |
| Type | Terminal For U Shape Scale, Floor Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 20.2mm Red LED |
| Material | Plastic Housing |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Platform Weight Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Hot Galvanized |
| Color | Gray, Red, Black, Blue, Yellow |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Rated Load | 50000kg |
| Name | Floor Scales With Wheels |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12E Or Other Optional |
| Rated Load | 2t |
| Power Supply | 110V/220V |