| Model Number | XK315A1-23 Series |
|---|---|
| Dimensions | 255 X 170 X 130 Mm |
| Weight | 1.5 Kg |
| Packing | Cardboard |
| Display Type | LED |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Industrial Floor Scales |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 220v 50HZ Or 110V 60HZ |
| Rated Load | 3tons |
| Accuracy | 2kg~5kg |
| Material | Mild Steel Or 304 SUS |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Brushed Finishing |
| Color | Gary, Blue, Yellow |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Load Cell | 4 Load Cell, Zemic Or Keli |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel |
| Rated Load | 3T~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Industrial Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Type | Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6 - Digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |