| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 110V/220V |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |
| Type | Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Structure | Strong U Beam And Good Welding |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6 - Digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6 - Digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Electronic Weighing Indicator |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Packaging Details | carton |
| Material | Mild Steel With 304s.s. Cover |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gary, Blue, Yellow |
| Rated Load | 500kg |
| Display Type | LCD Or LED |
| Name | Cattle Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Yellow |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Accuracy Class | OIML III |