| Material | Aluminum |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Output | Analog Sensor |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Out-wire | 4-wire |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Capacity | 1 00kg |
| Name | ZEMIC L6E3 Load Cell |
| Keywords | Laod Cell |
| Max. Platform Size | 450 X 450 Mm |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Usage | PRESSURE SENSOR |
| Output | Analog Sensor |
| Input Resistance | 350±3.5 Ohm |
| Safe Overload | ≤150% FS |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Strain Gauge |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | Load Cell |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |