| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Strain Gauge |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Strain Gauge |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Strain Gauge |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | Load Cell |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Strain Gauge |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Name | Digital Single Load Cell |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Platform Scale Size | 400x400 Mm |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Strain Gauge |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |