| Type | Crane Scale |
|---|---|
| Display Type | LED Or LCD |
| Rated Load | Remote Control |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Terminal For U Shape Scale, Floor Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 25.4mm LCD |
| Material | Plastic Housing |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Terminal To PC |
|---|---|
| Interface | USB(RS232) |
| Optional Power | DC5V(USB) |
| Communication Protocol | 9600,N,8,1 |
| Name | Load Cell With Indicator |
| Name | Electronic Basketball Scoreboard |
|---|---|
| Material | Plastic/Aluminium Alloy Case |
| Usage | Outdoor |
| Tube Chip Color | Red |
| Color | Red /yellow/blue /white/green |
| Model Number | HC200/HE200 |
|---|---|
| Dimensions | 210X135X60mm |
| Packing | Carton |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Weight Scale Indicator |
| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Type | Portable Truck Axle Scale |
| Display Type | 100~240V |
| Model Number | AS002C |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Rated Load | 50ton |
|---|---|
| Display Type | LED And LCD |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Crane Scale |
| Place Of Origin | China |
| Type | Terminal For U Shape Scale, Floor Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 20.2mm Red LED |
| Material | Plastic Housing |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Rated Load | 30ton |
|---|---|
| Display Type | LED And LCD |
| Power Supply | 220V/110V |
| Type | Wireless Crane Scale |
| Place Of Origin | China |