| Type | Terminal For Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6-digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |
| Name | Counting Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 300kg |
| Operating Temperature | 0°C~40°C (32℉-104℉) |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Name | Cattle Weigh Bars |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Rated Load | 3t |
| Model Number | XK315A1-23 Series |
|---|---|
| Dimensions | 255 X 170 X 130 Mm |
| Weight | 1.5 Kg |
| Packing | Cardboard |
| Display Type | LED |
| Name | Cattle Weigh Bars |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Rated Load | 3t |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Weigh Bars |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Rated Load | 3t |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |