| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 40/50 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
|---|---|
| Display Type | LED And LCD |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Crane Scale |
| Packaging Details | carton/wooden box |
| Name | Weight Indicator |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Warehouse Floor Scale |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | 1000kg Scale 1 Ton Weigher Floor 2 Ton Weighing Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Type | Table Top Weighing Scale |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 31kg |
| Accuracy | 1g |