| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Display Type | LCD Or LED |
| Width | 3 Meter |
| Platform | Checker Plate Or Smooth Plate |
| Sensor | Analog Scale |
| Type | Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6 - Digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |
| Type | Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6 - Digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |
| Type | Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6 - Digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |
| Type | Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6 - Digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |
| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 60t |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Digital Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Sealing Class | IP67-IP68 |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Display Type | LED |
| Safe Overload | 120%FS |
| Color | Customized |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 150t |
| Type | Wireless Crane Load Cell |
| Color | Silver |
| Warranty | 1year |
| Item | Stainless Steel Junction Box |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Accommodation Mode | Singal Adjustment Or Voltage |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Load Cell Type | Analogue Or Digital |