| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Name | Mobile Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 20kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 100t |
| Name | Portable Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Name | Portable Vehicle Scales |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Type | Portable Truck Axle Scale |
| Display Type | 100~240V |
| Model Number | AS002C |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Digital Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Sealing Class | IP67-IP68 |
| Name | Weighbridge Truck Scale |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Type | Truck Scale |
|---|---|
| Display | 6 - Digit 20mm RED LED |
| Baud Rate | 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Optional |
| Data Storage | 1000 Truck Records |
| Transimission Method | RS232, RS422optional RS485 Optional |