| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 100g |
| Product Name | Bench Scale |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Name | Portable Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 100kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Series | Single Point Load Cell |
| Output | Digital C3 Weighing Transducer |
| Accuracy | C3 |
| Name | Electronic Bench Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Scale Cover | SUS304 Stainless Steel |
| Material Of Scale | Carbon Steel |
| Rated Load | 100kg~800kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Structure | Rectangular Frame |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 500kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |