| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Portable Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 150kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Series | Single Point Load Cell |
| Output | Digital C3 Weighing Transducer |
| Accuracy | C3 |
| Product Name | Weighing Floor Scale |
|---|---|
| Color | Customized |
| Power Supply | 110-240V |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 1/2/3/5Ton |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Series | Single Point Load Cell |
| Output | Digital C3 Weighing Transducer |
| Accuracy | C3 |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Stainless Steel |