| Name | Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Name | Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Material | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 500kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Model Number | Model A |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Product Name | Electronic Weight Scale |
|---|---|
| SurfaceTreatment | Draw Benched, Sandlasting |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Scale Cover | SUS304 Stainless Steel |
| Material Of Scale | Carbon Steel |
| Rated Load | 100kg~800kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |