| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Mild Steel With 304s.s. Cover |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gary, Blue, Yellow |
| Rated Load | 500kg |
| Display Type | LCD Or LED |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 600kg |
| Material | Mild Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 500kg |
| Material | Mild Steel |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 6.8-7.0g/cm3 |
| Nominal Value | 1000kg |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |