| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Model Number | Model B |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Weight Scale |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 600kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |
| Product Name | Calibration Test Weight |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Plastic Bag, Cardboard Box, Plywood Box, Plywood Pallet |