| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Material | 304 SUS |
|---|---|
| Load Cell | 4 Load Cell, Zemic Or Keli |
| Capacity | 500kg~3t |
| Division | 0.2/0.5/1kg |
| Platform Size | 1000x1000/1200x1200/1500x1500mm |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 10t |
| Type | Wireless Dynamometer |
| Display Type | LCD |
| Color | Silver |
| Model Number | Model A |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Model Number | Model A |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Scale |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 500kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |