| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Stainless Steel |
| Product Name | Dog Weight Scale |
|---|---|
| Model Number | LS05 |
| Display Type | LED |
| Material | Alloy Steel/Stainless Steel |
| Power Supply | 110-240V(AC) |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Item | Stainless Steel Load Cell |
|---|---|
| Capacity | 500kg To 5ton, 250lb To 20KLB |
| IP Grade | Waterproof IP68 |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |