| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Power Supply | 110v-240v |
| Display Type | LED/LCD |
| Model Number | Model B |
|---|---|
| Display Type | LED/LCD |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 220v/50Hz Or 110V/60HZ |
| Type | Bench Weight Scale |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Product Name | Platform Bench Weight Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| SSurface Treatment | Powder Coated |
| Scale Body Color | Gray , Blue,black, |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Model Number | SKC Series |
|---|---|
| Platform Size | 600*800 Mm |
| Color | Optional |
| Packing | Carton |
| Packaging Details | cardboard |
| Product Name | Platform Bench Weight Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| SSurface Treatment | Powder Coated |
| Scale Body Color | Gray , Blue,black, |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Features | Good Quality And Low Price |
|---|---|
| Model Number | LC339 |
| Output | 2.0mV/V |
| Material | Alloy Steel/Stainless Steel |
| Usage | Weigh The Weight Of The Weigher |