| Name | Electronic Price Computing Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Display Type | Green LED/ LCD/ Red LED |
| Name | Electronic Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 30kg~1000kg |
| Accuracy | 0.1kg |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 600kg |
| Material | Mild Steel |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Waterproof Weight Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Packaging Details | Carton |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Display Type | LCD/LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Waterproof Weight Scale |
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Display Type | LCD/LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Waterproof Weight Scale |
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Display Type | LED LCD |
|---|---|
| Power Supply | 110V/220V, AC Rechargeable Battery/DC Power |
| Master Carton Size | 69*45.5*47cm |
| Material | Stainless Steel, Iron |
| Pan Material | Stainless Steel |
| Name | Electronic Weighing Scales |
|---|---|
| Power Supply | AC / DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Display Type | Green LED/ LCD/ Red LED |