| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Digital Weighing Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan |
| Display Type | Green LED/ LCD/ Red LED |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Name | Industria Electronic Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 1500g |
| Accuracy | 0.1g |
| Units | G, Oz, Ct, Lb. |
| Display Type | LCD/LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Waterproof Weight Scale |
| Material | Plastic |
| Packaging Details | Carton |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Display Type | LCD/ Red LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Packaging Details | Carton |
| Name | Weight Display Indicator |
|---|---|
| Display Type | Green LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Display Type | LCD/ Red LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Packaging Details | Carton |