| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 5kg |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Cattle Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Yellow |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Accuracy Class | OIML III |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 2 |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Weighbridge Truck Scale |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel |
| Rated Load | 3T~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Power Supply | 110v-240v |
| Display Type | LED/LCD |