| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 10000kg |
| Type | Wireless Dynamometer |
| Display Type | LCD |
| Color | Silver |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 10t |
| Type | Wireless Dynamometer |
| Display Type | LCD |
| Color | Silver |
| Rated Load | 5t/10t |
|---|---|
| Platform Size | 1.2*2.2m |
| Color | Optional |
| Packing | Cardboard |
| Power Supply | 110-240V(AC) |
| Product Name | Vehicle Weighing Pads |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum-alloy |
| Product Name | Truck Scale |
|---|---|
| Model Number | TS-P |
| Type | Digital |
| Load Cell | High Accuracy Digital Load Cell |
| Display Type | LCD/LED |
| Name | Logictic Handle Bench Scales |
|---|---|
| Power Supply | Rechargeable Battery |
| Material | Carbon Steel Material With Stainless Steel Cover |
| Cable Supplied | Load Cell Cable |
| Display Type | T7+E,A12E, Or Optional |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Input Resistance | 350±3.5 Ohm |
| Name | Shear Beam Load Cell |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum-alloy |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |