| Product Name | SKYER Portable Wheel Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110V~250V |
| Service | OEM&ODM |
| Model | AS002(2pcs) Portable Wheel Scale |
| Material | Aluminium/Alloy Steel |
| Product Name | Wheel Load Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110V~250V |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminium/Alloy Steel |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |
| Product Name | Wheel Load Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110V~250V |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminium/Alloy Steel |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |
| Name | Truck Scale Weighbridge |
|---|---|
| Display Type | LCD Or LED |
| Width | 3 Meter |
| Platform | Checker Plate Or Smooth Plate |
| Sensor | Analog Scale |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Accuracy | 1kg-5kg |
| Display Type | A9,D10 |
| Application | Industral Truck Scale |
| Color | Green,red,blue Optional |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Accuracy | 1kg-5kg |
| Display Type | A9,D10 |
| Application | Industral Scale |
| Color | Green,red,blue Optional |
| Alloy Steel | Alloy Steel |
|---|---|
| Rubber | Black,orange |
| Packaging Details | Aluminium box, carton |
| Delivery Time | 15days |
| Supply Ability | 500pcs/M |