| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum-alloy |
| Product Name | Vehicle Weighing Pads |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum-alloy |
| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Type | Axle Scale |
| Display Type | 100~240V |
| Model Number | AS002 |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Name | Electronic Truck Scale |
|---|---|
| Accuracy | 1kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |
| Name | Axle Truck Scale |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |
| Name | Mobile Truck Scales |
|---|---|
| Accuracy | 1kg-5kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Alloy Steel | Alloy Steel |
|---|---|
| Rubber | Black,orange |
| Packaging Details | Aluminium box, carton |
| Delivery Time | 15days |
| Supply Ability | 500pcs/M |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Max. Load Per Wheel | 500kg/1000 Kg/1500 Kg |
| Temperature Range | 0–50°C |
| Batteries | 3 X 1.5 V Alkaline Type AAA Rechargeable Battery (Optional) |
| Packaging Details | carton/Aluminum box |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |