| Name | Mobile Weighbridge |
|---|---|
| Accuracy | 10kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Place Of Origin | China |
| Type | Floor Scale |
|---|---|
| Power Supply | 100-240V |
| Display Type | LCD/LED |
| Color | Optional |
| Product Name | Bar Scale |
| Material | Powder-coated Steel |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 2000 |
| Type | Pallet Jack Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Material | Powder-coated Steel |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Pallet Jack Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Function | Connect Indicator And Weighing Scale |
| Power Supply | 110V-250V |
| Type | Floor Scale, Platform Scale |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Stainless Steel Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Item | Stainless Steel Load Cell |
|---|---|
| Capacity | 500kg To 5ton, 250lb To 20KLB |
| IP Grade | Waterproof IP68 |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Pressure Sensor |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Type | Precision Electronic Balance |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Packaging Details | carton |
| Delivery Time | 15-20days |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Switching Transducer,Analog |
| Type | Column Type |
| Ultimate Overload | 300%FS |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Type | Column Type |
| Out-wire | 4-wire |