| Type | Digital Balance Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110-250V |
| Display Type | LCD Display |
| Sensor | High Precision Strain Gauge S |
| Packaging Details | carton |
| Display Type | LCD With Back Light |
|---|---|
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 160g |
| Accuracy | 0.1mg |
| Units | G, Oz, Ct, Lb. |
| Rated Load | 15ton |
|---|---|
| Display Type | LED And LCD |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Type | Crane Scale |
| Material | Aluminum Or Plastic |
| Display Type | LED |
|---|---|
| Type | Precision Balance,Laboratory Balance |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 300g |
| Accuracy | 1mg |
| Type | Lab Balance Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110-250V |
| Display Type | LCD Display |
| Sensor | High Precision Strain Gauge S |
| Power Supply | Recharable Battery |
| Type | Laboratory Weighing Balance |
|---|---|
| Power Supply | 110-250V |
| Display Type | LCD Display |
| Sensor | High Precision Strain Gauge S |
| Power Supply | Recharable Battery |
| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Type | Portable Truck Axle Scale |
| Display Type | 100~240V |
| Model Number | AS002C |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Name | Portable Truck Scales |
|---|---|
| Accuracy | 50kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 20t |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Type | Precision Electronic Balance |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Packaging Details | carton |
| Delivery Time | 15-20days |
| Rated Load | 30ton |
|---|---|
| Display Type | LED And LCD |
| Power Supply | 220V/110V |
| Type | Wireless Crane Scale |
| Place Of Origin | China |