| Display Type | LCD |
|---|---|
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 1500g |
| Accuracy | 0.1g |
| Units | G, Oz, Ct, Lb. |
| Type | Electronic Balance |
|---|---|
| Power Supply | 110-250V |
| Display Type | LCD Display |
| Sensor | High Precision Strain Gauge S |
| Packaging Details | carton |
| Display Type | LED |
|---|---|
| Type | Electronic Analytical Balance |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 200g |
| Accuracy | 0.0001g |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 1500g |
| Accuracy | 0.1g |
| Units | G, Oz, Ct, Lb. |
| Display Type | LED LCD |
|---|---|
| Power Supply | 110V/220V, AC Rechargeable Battery/DC Power |
| Master Carton Size | 69*45.5*47cm |
| Material | Stainless Steel, Iron |
| Pan Material | Stainless Steel |
| Type | Digital Balance Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110-250V |
| Display Type | LCD Display |
| Sensor | High Precision Strain Gauge S |
| Packaging Details | carton |
| Name | Laboratory Weighing Balance |
|---|---|
| Power Supply | 110-250V |
| Display Type | LCD Display |
| Sensor | High Precision Strain Gauge S |
| Power Supply | Recharable Battery |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Type | Table Top Weighing Scale |
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 31kg |
| Accuracy | 1g |
| Name | Industrial Digital Weight Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Power Supply | AC (100-240V 50HZ/60HZ) |
| Rated Load | 100g |
| Accuracy | 0.1mg |
| Units | G, Oz, Ct, Lb. |