| Model Number | SKC Series |
|---|---|
| Platform Size | 600*800 Mm |
| Color | Optional |
| Packing | Carton |
| Capacity | 100~600kg |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Name | Platform Weight Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Hot Galvanized |
| Color | Gray, Red, Black, Blue, Yellow |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Rated Load | 50000kg |
| Name | Platform Weight Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Blue |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Rated Load | 50000kg |
| Name | Platform Weight Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Blue |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Rated Load | 150kg |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel |
| Rated Load | 3kg |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Power Supply | 110v-240v |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray |
| Material | Carbon Steel/Mild Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |