| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel |
| Rated Load | 3T~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Digital Platform Weighing Scale |
|---|---|
| Material | SUS304 Stainless Steel |
| Treatment | Brushed Finishing |
| Rated Load | 300kg |
| Accuracy | 50g |
| Name | Platform Weighing Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Painting |
| Color | Gray, Blue, Green, Optional |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED A12, T6 Or Other Optional |
| Name | Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Grey |
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Material | 304 SUS |
|---|---|
| Treatment | Sandblasting |
| Function | Weighing Scale |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Floor Scale, Platform Scale |
| Name | Floor Weight Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated Or Hot Galvanized |
| Color | Gray, Red, Black, Blue, Yellow |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Rated Load | 15000kg |
| Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Cattle Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Yellow |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Accuracy Class | OIML III |