| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Stainless Steel |
| Name | Digital Platform Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray , Blue |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 2 |
| Power Supply | 110V/220V |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Name | Counting Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 300kg |
| Operating Temperature | 0°C~40°C (32℉-104℉) |
| Material | Mild Steel Or 304 Stainless Steel |
| Name | Weight Display Indicator |
|---|---|
| Display Type | Green LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Electronic Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Operating Temperature | 0℃~40℃ (32℉-104℉) |
| Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Scale Cover | SUS304 Stainless Steel |
| Material Of Scale | Carbon Steel |
| Rated Load | 200kg |
| Accuracy | 0.2kg |