| Name | Industrial Weighing Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Non-slip Pattern Steel ,Mild Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Product Name | Weighing Floor Scale |
|---|---|
| Color | Customized |
| Power Supply | 110-240V |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 1/2/3/5Ton |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Recommended Platform Size | 30x30cm/30x40cm/40x50cm |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel |
| Rated Load | 3T~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 5kg |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Name | Pallet Weighing Scales |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Lift Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |