| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 30kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 100kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Display Type | LCD/ Red LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Packaging Details | Carton |
| Display Type | LCD/ Red LED |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Output | Analog Sensor |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Out-wire | 4-wire |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | Load Cell |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Name | Stainless Steel Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 SUS |
| Treatment | Brushed Finishing |
| Rated Load | 600KG |
| Accuracy | C3 |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | Load Cell |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 150kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |