| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | Load Cell |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | For Weighing |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Name | Bench Floor Weighing Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 600kg |
| Accuracy | 0.1kg |
| Display Type | Digital LED Display |
|---|---|
| Stable Reaction Time | Five Seconds |
| Junction Box | Stainless Steel Type |
| Name | Electronic Weighbridge Truck Scale |
| Material | Carbon Steel / AG700L/1000L/1200L Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 200kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |