| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Strain Gauge |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 2.0mv/v+5% |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Name | Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |
| Name | Pallet Truck Weighing Scales |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Lift Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Function | Weight |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Name | Digital Weighing Scale |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Price Computing Scale |
| Material | Stainless Steel Pan |
| Display Type | Green LED/ LCD/ Red LED |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Pressure Transmission |
| Rated Output | 1,000,000 |
| Usage | Weight Scale |
| Zero Balance | ±1.0 %RO |