| Display Type | LCD |
|---|---|
| Power Supply | AC/DC |
| Type | Waterproof Weight Scale |
| Material | Stainless Steel Pan Or ABS Pan |
| Packaging Details | Carton |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | 304 Stainless Steel |
| NAME | Cattle Weigh Bars |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304SUS |
| Power Supply | 110V~240V |
| Display Type | Optional |
| Name | Electric Pallet Truck |
|---|---|
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Power Supply | Rechargeable Battery 6V/4AH |
| Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Scale Cover | SUS304 Stainless Steel |
| Material Of Scale | Carbon Steel |
| Rated Load | 100kg~800kg |
| Accuracy | 0.2kg |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 600kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 800kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Material | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Name | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Power Supply | Rechargeable Battery 6V/4AH |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |