| Material | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Name | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Power Supply | Rechargeable Battery 6V/4AH |
| Product Name | Bench Platform Scale |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 200kg |
| Power Supply | AC:220V/50HZ,DC:6V/4AH |
| Serves | OEM |
| Name | Stainless Steel 4 Wire Junction Box |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Accommodation Mode | Singal Adjustment |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Load Cell Type | Analogue |
| Name | Platform Weight Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Blue |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Rated Load | 300kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Series | Single Point Load Cell |
| Output | Digital C3 Weighing Transducer |
| Accuracy | C3 |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Recommended Platform Size | 30x30cm/30x40cm/40x50cm |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Name | Industrial U Type Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Yellow |
| Material | Mild Steel/stainless Steel |
| Display | LCD/LED |
| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Display Type | 6-digit 25mm LCD With Backlight |
| Platform Material | Special Aluminum |
| Model Number | AS002 |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Type | Platform Weighing Scales |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Rated Load | 500 Kgs~5 Tons |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |