| Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Product Name | Yaohua Digital Weighing Indicator Weighing Scale Indicator |
|---|---|
| Housing | Plastic Housing |
| Function | Price Computing Or Counting Optional |
| Accuracy Class | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Weighing Scale Indicator |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Drive Up | 4X350Ω/8X700Ω |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Type | Bench Scale |
|---|---|
| Power Supply | 110/220VAC, 50/60 Hz |
| Display Type | LED/LCD |
| Item | Digital Bench Scale |
| Platform | Carbon Steel |
| Product Name | Yaohua Digital Weighing Indicator Weighing Scale Indicator |
|---|---|
| Housing | Plastic Housing |
| Function | Price Computing Or Counting Optional |
| Accuracy Class | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Horse Weighing Scale |
|---|---|
| Material | Mild Steel With 304 S.s. Cover |
| Treatment | Powder Coated Or 304 S.s. |
| Color | Gray , Blue |
| Rated Load | 3t |
| Name | Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Grey |
| Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 110-220V(AC) |
| Name | Electronic Weighing Indicator |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | 304 Stainless Steel Floor Scales |
|---|---|
| Material | 304 Full Stainless Steel |
| Display Type | A12ESS Or Other Optional |
| Rated Load | 3t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |