| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 1t~5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Type | Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carton Steel Or 304 Stainless Steel |
| Structure | Strong U Beam And Good Welding |
| Indicator | Economic; General; High Precision Opotional |
| Display Type | LED/LCD |
| Name | Electronic Weighing Indicator |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Packaging Details | carton |
| NAME | Cattle Weigh Bars |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304SUS |
| Power Supply | 110V~240V |
| Display Type | Optional |
| Product Name | Weighing Floor Scale |
|---|---|
| Color | Customized |
| Power Supply | 110-240V |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 1/2/3/5Ton |
| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Material | 304 SUS |
|---|---|
| Treatment | Sandblasting |
| Function | Weighing Scale |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Floor Scale, Platform Scale |
| Type | Terminal For Floor Scale, Bench Scale |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Material | Plastic Case |
| Accuracy | 300000 |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |
| Name | Platform Floor Scales |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304stainless Steel |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | AC: 220V/50Hz(±10%) |
| Name | Weighing Scale Indicator |
|---|---|
| Display Type | LED |
| Material | Plastic Case |
| Drive Up | 4X350Ω/8X700Ω |
| Power Supply | 220V 50HZ Or 110V 60HZ |