| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Scale Color | Grey, Black , Yellow, |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 300kg |
| Power Supply | 110V/220V |
| Name | Industrial Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray , Blue |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Display Type | LCD/LED |
| Rated Load | 3kg |
|---|---|
| Accuracy | 1g |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | AC220/50HZ |
| Rated Load | 150Ton |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Name | Lift Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Lift Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 1200t |
| Type | Wireless Dynamometer |
| Display Type | LCD/LED |
| Color | Silver,golden,black |
| Material | Powder-coated Steel |
|---|---|
| Color | Red, Green,blue, Yellow,black |
| Accuracy | 500g,1/3000-1/6000 |
| Type | Pallet Truck Scale |
| Display Type | LED LCD |
| Rated Load | 300kg |
|---|---|
| Display Type | LED And LCD |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Type | Crane Scale |
| Packaging Details | carton/wooden box |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |
| Display Type | Digital LED Display |
|---|---|
| Stable Reaction Time | Five Seconds |
| Junction Box | Stainless Steel Type |
| Name | Electronic Weighbridge Truck Scale |
| Material | Carbon Steel / AG700L/1000L/1200L Steel |