| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 6.8-7.0g/cm3 |
| Nominal Value | 1000kg |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |
| Name | Electronic Platform Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel Or 304 Stainless Steel |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 30kg~1000kg |
| Accuracy | 0.1kg |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 500kg |
| Product Name | Calibration Test Weight |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Plastic Bag, Cardboard Box, Plywood Box, Plywood Pallet |