| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Name | Portable Wheelchair Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Display | Digital LED Display |
| Product Name | Platform Bench Weight Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| SSurface Treatment | Powder Coated |
| Scale Body Color | Gray , Blue,black, |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Product Name | Platform Bench Weight Scale |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| SSurface Treatment | Powder Coated |
| Scale Body Color | Gray , Blue,black, |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz Or 110V/60HZ |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 6.8-7.0g/cm3 |
| Nominal Value | 1000kg |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |
| Name | Low Profile Floor Scales |
|---|---|
| Color | Grey, Red, Yellow,black,blue |
| Display Type | A12 Or Other Optional |
| Rated Load | 5t |
| Power Supply | 110V/220V |
| Product Name | Cast Iron Weights M1 |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Wooden Box |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |
| Model Number | SKC |
|---|---|
| Display Type | LCD/LED |
| Material | Carbon Steel/ Stainless Steel |
| Accuracy | 0.1g/1g/10g/50g |
| Product Name | Bench Scale |