| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Name | Single Point Weighing Sensor |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Structure | Single Point Parallel Beam Loadc |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |
| Material | 304 SUS |
|---|---|
| Treatment | Draw Benched |
| Function | Weighing Scale |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Load Cell | 4 Load Cell, Zemic Or Keli |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Input Impedance | 410±15 Ω |
| Insulation Impedance | ≥5000 MΩ/(50VDC) |
| Usage | Weighing Scale |
| Operating | -20℃~+60℃ |
| Product Name | M1 Class Balance Weight,weight,scale Weight Cast Iron Weight, Test Weight For Crane |
|---|---|
| Density | 7.2kg/cm2 |
| Surface Treatment | Painting |
| Application | For Scale&balance Testing |
| Package | Plastic Bag, Cardboard Box, Plywood Box, Plywood Pallet |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 500kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 500kg |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Theory | Resistance Sensor |
| Output | Analog Sensor |
| Usage | Weighing Scale |
| Rated Load | 100kg |