| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Accuracy | 1kg-5kg |
| Display Type | A9,D10 |
| Application | Industral Truck Scale |
| Color | Green,red,blue Optional |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Max. Load Per Wheel | 500kg/1000 Kg/1500 Kg |
| Temperature Range | 0–50°C |
| Batteries | 3 X 1.5 V Alkaline Type AAA Rechargeable Battery (Optional) |
| Packaging Details | carton/Aluminum box |
| Material | Alloy Steel ,stainless Steel |
|---|---|
| Rated Load | 1200t |
| Type | Wireless Dynamometer |
| Display Type | LCD/LED |
| Color | Silver,golden,black |