| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |
| Name | Portable Truck Scales |
|---|---|
| Accuracy | 50kg |
| Display Type | LCD/LED |
| Power Supply | 220v/50HZ Or 110V/60HZ |
| Rated Load | 20t |
| Product Name | Vehicle Weighing Pads |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum-alloy |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |
| NAME | Cattle Weigh Bars |
|---|---|
| Treatment | Brushed Finishing |
| Material | 304SUS |
| Power Supply | 110V~240V |
| Display Type | Optional |
| Name | Portable Wheelchair Scale |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Material | Carbon Steel Or 304SUS |
| Display | Digital LED Display |
| Material | Mild Steel With 304s.s. Cover |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gary, Blue, Yellow |
| Rated Load | 500kg |
| Display Type | LCD Or LED |
| Product Name | Portable Axle Weighing Scale |
|---|---|
| Type | Axle Scale |
| Display Type | 100~240V |
| Model Number | AS002 |
| Use | Weigh The Weight Of The Product |
| Name | Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Treatment | Powder Coated |
| Color | Gray, Red, Black, Blue |
| Rated Load | 3000kg |
| Type | Bench Scale |
| Type | Axle Scale, Aluminum Pad |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Display Type | LCD Or LED, LCD |
| Safe Overload | 120%FS |
| Material | Aluminum |